Historia

Nuova Ricambi powstała w Carugate w 1980 roku, aby zarządzać częściami zamiennymi dla firmy Nuova Faema.

W 1976 r. Publiczna pomoc finansowa GEPI przejęła aktywa firmy Faema i utworzyła spółkę Nuova Faema: dwóch pracowników firmy, Marcellino Zanesi i Ermanno Marzetti, zajęło się zewnętrznym zarządzaniem wszystkimi częściami zamiennymi nowo utworzonej spółki. Nazwa przynosi szczęście nowej firmie, a gdy Nuova Faema zostaje sprzedana firmie holdingowej w 1987 roku, Nuova Ricambi postanawia zachować oryginalną nazwę i rozprowadza komponenty wszystkich głównych marek ekspresów do kawy oraz młynków. Firma koncentruje się na innowacjach w zakresie produktów, systemów logistycznych i magazynów, pracując na całym świecie z coraz bardziej wymagającymi klientami.

W 1995 r. Otwarto oddział Nuova Ricambi USA w Concord, w celu zarządzania klientami w Ameryce Północnej. Umowy dystrybucyjne są następnie podpisywane w 1999 r. W Coffee Parts w Australii, aw 2000 r. W Espresso Engeneers w Nowej Zelandii. W 2006 roku firmę przejął syn Marcellino, Marcello Zanesi, który przejmuje kierownictwo Nuova Ricambi z tą samą pasją ojca i energią. Marcello jest nie tylko autentycznym ekspertem w tej dziedzinie i ze względu na swoje cechy szczególne, jest także świetnym kolekcjonerem starych maszyn dźwigniowych i innowatorem w zakresie nowych technologii i systemów automatyki. W 2006 roku wyłączność dla Wenezueli została przyznana firmie Distribuidora Giorgio, jednemu z pierwszych klientów od 1980 roku. 

W 2008 roku wprowadzono nowy zautomatyzowany system magazynowy. Zamówienia można teraz wstawiać za pośrednictwem komputera, a dane są automatycznie wysyłane do magazynu wysokiego składowania. Czas dostawy jest skrócony do 24 godzin dla Włoch i 48 godzin dla zagranicznych krajów w celu zaspokojenia potrzeb warsztatów, którzy mogą zmniejszyć swoje zapasy magazynowe, co jest również ułatwione przez obniżenie minimalnego zamówienia. Rynek jest podbity efektywnością i krótkimi terminami dostawy: klienci z całego świata witają z entuzjazmem Marcello Zanesi i jego współpracowników, doceniając ich wiedzę i zamiłowanie do tej pracy. 

Rok 2009 jest ważnym rokiem dla Nuova Ricambi: firma La Marzocco decyduje się na powierzenie Nuova Ricambi, dostawcy od prawie 20 lat, ekskluzywności oryginalnych części zamiennych na świecie.Wielki podróżnik i przekonany o znaczeniu synergistycznego przebywania na tym terenie, Marcello jest zaangażowany w zacieśnianie stosunków z istniejącymi już 4 siostrami, a już za kilka lat otwiera siostrzane firmy w Europie: Nuova Ricambi Deutschland w 2010 i Espresso Solution UK w 2012 roku; w Azji, Nuova Ricambi Tajwan w 2010 r. i Nuova Ricambi Chiny w 2011 r .; w Ameryce Południowej, w Brazylii Cafe Cozinha CIA w 2013 r. i Parts Coffee w Kolumbii w 2014 r. 

Rok 2015 był dla firmy znaczący: stały wzrost na przestrzeni lat doprowadził do pojawienia się siedmiu nowych elementów w zespole i przebudowy strony internetowej, obecnie bardzo ważnego narzędzia biznesowego i jednej z mocnych stron firmy, która zawsze szukała dla innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. W 2016 roku kończy się związek z Nuova Ricambi USA, spowodowany odmiennym spojrzeniem na dystrybucję, ale przede wszystkim na jakość obsługi klienta: nowy oddział, Sproparts, otwiera się w Seattle. Rozbudowano biura i zakupiono kolejny magazyn przylegający do historycznego miejsca przy Via dei Mille 20 w Carugate.

Od 2018r. CDE.PL jest oficjalnym partnerem i importerem produktów na rynek Polski oraz Ukrainy.